facebbok
pol / eng
Obiekt posiada bezprzewodowy dostęp do Internetu

            Pomorze Środkowe dzięki najszerszym na polskim wybrzeżu plażom, doskonałym warunkom krajobrazowym oraz klimatycznym, stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Brak jest tu wielkich portów, dużych aglomeracji miejskich, uciążliwego przemysłu oraz wielkich rzek niosących zanieczyszczenia z głębi kraju.

Ze względu na bezpośredni kontakt z Morzem Bałtyckim, strefa nadmorska stała się obszarem o wybitnych walorach turystycznych oraz uzdrowiskowych. Cechą wyróżniającą ten obszar jest występowanie w powietrzu na jego terenie, korzystnego dla człowieka aerozolu morskiego.

 

Ustka - to jedna z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejscowości nadmorskich polskiego wybrzeża, posiadająca status uzdrowiska. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno osoby ceniące sobie odpoczynek w ciszy w otoczeniu pięknej przyrody jak i osoby szukające rozrywek i atrakcji poczują się tu doskonale.

 

Słupsk – miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na Pomorzu Środkowym. Odwiedzający znajdą tu wiele zabytków i miejsc historyczny (m. in: ratusz miejski – jeden z najpiękniejszych w Polsce, Kościół Mariacki, Kościół Św. Jacka ,Zamek Książąt Pomorskich a w nim Muzeum Pomorza Środkowego z największą na świecie kolekcją prac Witkacego) Ciekawostką jest, iż wynalazcą kartki pocztowej jest Heinrich von Stephan mieszkaniec Słupska. Słupsk położony jest zaledwie 17 km od Ustki.

 

Słowiński Park Narodowy – największą atrakcją Parku Narodowego są unikatowe na skalę europejską ruchome wydmy. Najwyższą z nich jest Góra Łącka  (45m). Pod wpływem silnych północnych i północnozachodnich wiatrów wydmy przemieszczają się w głąb lądu. Piasek zaczyna poruszać się przy wietrze wiejącym już z siłą 5m/s. Słowiński Park Narodowy znajduję się odległości ok 30 km od Ustki.

 

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach – zabytkowa osada we wsi Kluki powstała z myślą ratowania kultury materialnej dawnej ludności kaszubskiej zwanej Słowińcami zamieszującej nad jeziorami Łebsko i Gardno.

 

 Kraina w Kratę - W XVIII i XIX wieku elementem krajobrazu wiejskiego na Pomorzu było budownictwo szkieletowe. Symetryczny układ konstrukcji szkieletowej oraz wypełnienia kwater bielone wapnem nadały budynkom efekt wizualny przypominający kratownicę, stąd też teren, na którym zachowały się duże skupiska tego typu budownictwa nazwano " Krainą w Kratę". Swołowo – stolica krainy z Muzeum Albrechta znajduje się zaledwie 17 km od Ustki.

 

Pozostałe atrakcje: Ustka to doskonałe miejsce dla osób lubiących wypoczywać aktywnie. Tutejszy pas wybrzeża regularnie odwiedzany jest przez kitesurferów i paralotniarzy, organizowane są tu nurkowania wrakowe. Rowerzyści znajdą wiele ciekawych krajoznawczo tras rowerowych (m. in. „Szlak Zwiniętych Torów”). Przez Ustkę prowadzi Międzynarodowy Szlak Rowerowy R10. Popularne są również wycieczkowe rejsy statkiem, wędkarstwo morskie – cyklicznie organizowane morskie wyprawy z połowem dorsza. W okolicy Ustki znajdują się stadniny koni , oraz miejsca do gry w paintball. Najbliższy park wodny w Redzikowie oddalony jest o 20km.  

© Copyright 2012 OW Niewiadów
Powered by Strony internetowe Słupsk